ForumYeri.NeT Webmaster Ve Sosyal Paylaşım Sitesi

Go Back   ForumYeri.NeT Webmaster Ve Sosyal Paylaşım Sitesi > Eğlence Müzik Video Sinema Oyun ve Aşk > Eğlence Merkezi > Fan Club

Fan Club Sevdiğiniz şarkıcılar, ünlüler, futbolcular, kişiler için fan açabilirsiniz.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Arama
  #1  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart Emre Aydın Fan Club

[IMG]http://4.bp.blogspot.com/_6lLmdPKMQaM/***8dUxDh3I/AAAAAAAAAK4/HmJ99RArDIU/s1600/emreayd%C4%B1nd-fan--.png[/IMG]

Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.

2002 yılında adlarını Sing Your Song yarışmasında elde ettikleri birincilikle duyuran 6.caddeClick the image to open in full size. Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalya’lı gençten oluşuyordu. http://www.forumzamani.netwww.forumz...zamani.netmens Mobile’ın ana sponsorluğunda düzenlenen “Sing Your Song” adlı beste yarışmasına “Dönersen” isimli şarkılarıyla katılan ve 1574 aday arasından “Türkiye Birincisi” seçilen 6.Cadde 2003 senesinde ilk albümünü çıkardı. Stüdyo aşaması 6 ay süren albümün prodüktörlüğü ve eserlerin tümünün düzenlemeleri Haluk Kurosman’ın imzasını taşıyor. 11 şarkının yer aldığı albümdeClick the image to open in full size. 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın’a ait. 6.Cadde’nin yepyeni bir kimlik kazandırdığıClick the image to open in full size. senelerdir İbrahim Tatlıses’in güçlü yorumuyla hafızalara kazınan “Sabuha” isimli şarkıya yeniden renk getirdiler.

Onur Ela'nın profosyonel müzik hayatını bırakma kararı alıp gruptan ayrılması ve 6.Cadde’nin dağılmasıyla birlikteClick the image to open in full size. yoluna tek başına devam eden Emre AydınClick the image to open in full size. yeni albüm hazırlıklarını tamamladı. GRGDN yapımı olanClick the image to open in full size. “Afili Yalnızlık” isimli bu yeni albümdeClick the image to open in full size. şarkıların tam***** yakını Emre Aydın’a ait. 6.Cadde albümünde yer alan ve 6.Cadde hayranları tarafından çok sevilerek dinlenenClick the image to open in full size. hala daha popülerliğini koruyan ‘Git’ isimli şarkıyı da bu albüme dahil eden Emre AydınClick the image to open in full size. aynı zamanda bir zamanlar Umay Umay’dan dinlediğimizClick the image to open in full size.söz ve müziği Barlas Erinç’e ait ‘Hareket Vakti’ ni de kendine özgü yorumuyla seslendiriyor.

Ayrıca Emre Aydın’ın bu yeni yeni albümünde yer alan ‘Belki Bir gün Özlersin’ adlı şarkıClick the image to open in full size. resmi sitede yayınlanmasından sonra internette fırtınalar estiriyor.En çok dinlenen parçalar listesinde bir numaraya kadar yükselen “Belki Bir Gün Özlersin” şimdiden hit olma yolunda kendini gösteriyor.

Her şarkısında farklı bir tat olan ve bütün şarkıları ayrı ayrı beğenilecek ve dinlenecek olan Emre Aydın’ın bu yeni albümü çok yakın zamanda piyasada olacak ve ciddi anlamda kendinden söz ettirecek.

Emre AydınClick the image to open in full size. Şubat 1981`de Isparta`da doğdu.

İlk öğretimi Isparta`da tamamladı. Antalya Anadolu Lisesi`nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde öğrenim gördü.

2002 yılında katıldığı SingYourSong beste yarışmasında grubu 6. Cadde`yle Türkiye birincisi oldu.

Aynı yıl Universal Muzik tarafından yayınlanan toplama albümde "Dönersen" isimli şarkısıyla yer aldı.

2003 yılında grubu 6. Cadde`nin ilk resmi albümü yayınlandı. Aynı yıl gruptan ayrıldı.

Solo kariyerinin ilk albümü "Afili Yalnızlık" Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle Ekim 2006`da yayınlandı.

alıntıdır


Albümleri

* 2006: Afili Yalnızlık
* 2010: Kâğıt Evler


Ödüller

* İstanbul FM Ödülleri
o En iyi çıkış [7]
* Blue Jean Dergisi Best of 2006 Ödülleri:[8]
o En iyi şarkı
o En iyi video ( Afili Yalnızlık)
o En iyi çıkış
o En iyi produktör
* Dream Dergisi 2006 En İyileri Ödülleri:[9]
o En iyi erkek şarkıcı
o En iyi çıkış yapan sanatçı
o En iyi Türkçe albüm
o En iyi Türkçe şarkı
o En iyi Türkçe video (Afili Yalnızlık)
* Powertürk Müzik Ödülleri [10]
o En İyi Çıkış Yapan Sanatçı[11][12]
* 34. Hürriyet Altın Kelebek Ödülleri
o En iyi çıkış yapan solist[13]
* 14. Altın Objektif Ödülleri 2006
o Yılın En İyi Çıkış Yapan Yorumcusu[14]
* 11. Istanbul FM Altın Ödüller2007[15]
o En iyi rock erkek
o En iyi şarkıClick the image to open in full size. beste ve söz (Gripin'le beraber Sensiz İstanbul'a Düşmanım şarkısı için)
* Dream dergi 2007 En iyileri [16]
o En İyi Erkek Sanatçı
o Yılın Yerli Şarkısı: Git
o Yılın Yerli Müzik Olayı : Gripin-emreaydın: Sensiz İstanbul'a Düşmanım düeti
* Powertürk Müzik Ödülleri 2008 [10]
o En iyi şarkı: Gripin& emreaydın: Sensiz İstanbul'a Düşmanım
o En iyi düet: Gripin& emreaydın: Sensiz İstanbul'a Düşmanım
* MTV Türkiye Müzik Ödülleri 2008
o En İyi Türk Şarkıcı
* MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2008
o Avrupanın En sevilen Sanatçısı
* Blujean Magazine 2008'in En İyileri
o En iyi erkek sanatçı
* Hürriyet 36.Altın Kelebek Ödülleri
o Müzik Özel Ödülü
Alıntı ile Cevapla
ad_showthread_firstpost Reklam Alanı
  #2  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

İlişkilerine çok emek verdiğini söyleyen Emre Aydın'a göre aşk bir hastalık... Aydın "Bir kadından hoşlandığında hemen bunu ifade edebilen biri değilim. Kendi işimi zorlaştırıyorum" diyor
İlk görüşte âşık oluyorum ikincide geçiyor
ŞENİZ ERTEN
İlişkilerine çok emek verdiğini söyleyen Emre Aydın'a göre aşk bir hastalık... Aydın "Bir kadından hoşlandığında hemen bunu ifade edebilen biri değilim. Kendi işimi zorlaştırıyorum" diyor
Emre Aydın müzik piyasasının çok zor günler geçirdiği bu dönemdeClick the image to open in full size. 'Afili Yalnızlık' albümüyleClick the image to open in full size. 'sansasyonsuz' duruşuna rağmen müzik piyasasını sarstı ve pek çoğumuzun şarkılarını keyifle dinlediği biri haline geldi. Üstelik albümü ile en iyi çıkışClick the image to open in full size. en iyi albümClick the image to open in full size. en iyi yorumcu gibi birçok dalda da ödül kazandı. Boğaziçi Bebek Kafe'de buluştuğumuz Emre AydınClick the image to open in full size. ikinci albümünün temasını efkâr olarak isimlendiriyor ve şimdi İngiltere konserine hazırlanıyor.

Evliya Çelebi gibisiniz.. Neredeyse hiç boş gününüz yok ve 11 Mayıs'ta bir de Londra konseriniz var.

Kariyerime hiçbir şey katacağını düşünmüyorum. Biz normalde Türkler'e ne çalıyorsak İngilizler'e de onu çalacağız. İngilizce bir albüm yapıp Londra'ya gitmiş olsamClick the image to open in full size. o farklı olurdu.

Bu gösterişliClick the image to open in full size. vurucu yalnızlık ne zaman yaşandı?

Üniversitedeyken bir ilişkim vardı. O bitiyordu. Aynı zamanda ev sahibi bizi arkadaşlarımla oturduğumuz evden çıkarıyor ve ben ancak okuldan uzak bir ev bulabiliyorum. Zaten okulu sevmiyorumClick the image to open in full size. uzak diye iyice gitmez olmuşum. İşte o dönemdeClick the image to open in full size. epey bir tek başıma geçirdiğim aylardı. Büyük bir yalnızlık durumu.
Bir erkek olarakClick the image to open in full size. kompleks yapmadan aşk acısını anlatabilmeyi nasıl başarıyorsunuz?
En nihayetinde insansınız ve her insanda olan insani zaaflarınızClick the image to open in full size. özellikleriniz var. Yalnızlık mesela ortak paydadır. Onları saklamaya çalışmanın bir anlamı yok. Kompleksle kaybedecek vaktimiz olmamalı.
Albümdeki on şarkının dokuzunun sözü ve müziği size ait.
Kafamda bir süre fikriClick the image to open in full size. şablonu taşıyorum. Sonra bir şey etkiliyor. Beni tetikleyen genelde mutsuzluktur. Mutluluktan bir şey çıktığını hiç görmedim. Sadece sırıtırsın.
Duruşunuz şöhretle çok alakasız. Sanki istemeden şöhret olmuş gibisiniz.
Benim algıladığım şöhretleClick the image to open in full size. piyasa içerisindeki şöhret farklı. Mesela bence Edip Cansever çok büyük bir şöhrettirClick the image to open in full size. ama sokağa çıkıp on kişiye sorsak dokuzu tanımaz. Magazinsel şöhretClick the image to open in full size. şöhret değil balon köpüğü. Baki olan eserdir.
Her gün onlarca yeni ses çıkıyor ve ben onların hiçbirini ayırt edemiyorumClick the image to open in full size. ama sizin sesinizi duyduğumdaClick the image to open in full size. hemen Emre Aydın söylüyor diyebiliyorum.
Çok karakteristik bir ses. Kimisinin çok sevebileceği kimisinin de çok kıl
olabileceği... Ben sesim sayesindeClick the image to open in full size. o şarkıyla geçirmek istediğim duyguyu daha kolay geçirebiliyorum.
Power Türk'ten geçen sene en iyi çıkış yapan sanatçı ödülünüClick the image to open in full size. bu sene de Gripin'le beraber en iyi düet ve en iyi şarkı ödüllerini aldınız. Ödül insana nasıl geliyor?
Bu işin en güzel tarafı sahnede insanların sizinle beraber şarkınızı söylemesiClick the image to open in full size. ikincisi de ödül almak. Ödül; ilk olarak biz doğru yapıyoruz özgüvenini veriyor. İkincisiClick the image to open in full size. yeni iş yapmak için motive oluyorsunuz .
Şebnem DönmezClick the image to open in full size. üç klibinizde oynadı. Neden hep Şebnem Dönmez?
O bir üçlemeydi. Orada ilk video ile başlayan narsist bir kadın hikâyesi var ve onlar birbirine bağlı hikâyeler. Hem biraz tanınmış olsun hem oyuncu olsun hem de ismini söylediğinizde insanların aklına magazin gelmeyecek birisi olmasını istedik.
Yeni albümün çalışmalarına başladınız mı?
Birincisini bilenler için bu adam ne kadar farklı bir şey yapmış demeyecekClick the image to open in full size. içinde naifliği olanClick the image to open in full size. yine üzgün bir albüm. Bir taraftan da sinirli ve biraz daha hareketli olabilir. KavalClick the image to open in full size. ney gibi üflemeliler olacak. Haluk Kurosman'la birlikte çalışıyorum. Gripin'den Arda İnceoğlu ile İlker Baliç de var ekipte.
'Kadın' kelimesi sizin için ne ifade ediyor?
Hayat arkadaşı ve anne. Sosyolojik olarak baktığımızda ise kadınların haklarının gasp edildiğini düşünüyorum ve bunu gasp eden erkekler. Bunu protesto ediyorumClick the image to open in full size. onaylamıyorum. Neredeyse her kültürdeClick the image to open in full size. kadınların ikinci planda olmasıClick the image to open in full size. kadın hareketlerinin önünün tıkanmasıClick the image to open in full size. sadece fiziksel güçte bir adım önde olan erkeklerin kadın haklarını gasp edecek noktaya getirmeleri falan...
'Aşık olduğum kadından kaçarım' demişsiniz.
Onu öyle söylemedim! Aşık oldumClick the image to open in full size. dur ben şurdan bir kaçayım diye bir şey yok. Bir masada beş kişi oturuyorsak ilgi duyduğum kadınla daha az konuşuyorum.
Neden o?
Anlamasın diye (gülüyor). Utanıyorum. Bir kadından hoşlandığında hemen gidip bunu ifade edebilenClick the image to open in full size. her şeye hakim tiplerden değilim. Kendi işimi zorlaştırıyorum. O benim salaklığım!
Aşk...
Bir hastalık. Hatta onu kanıtladılar. Nöron möron diye bir şeyler anlatıyorlardı ama çok dinlemedim. Bir taraftan soğumak da istemiyorumClick the image to open in full size. onun manevi tarafı da kalsın. Çok da bilimize edilmesin.
İlk görüşte aşık oluyor musunuz?
OluyorumClick the image to open in full size. ikinci görüşte geçiyor.
İlişkide...
Çok emek veriyorum. 'Emre de emek vermedi' diyemez hiç kimse. Bir şey paylaşmayacaksanızClick the image to open in full size. ne yapıyorsunuz? İlişki iki kişinin bir kişi olması gibi bir şeydir. Bu olamadığı için zaten problem çıkıyor.
Asla bakmayacağınız bir kadın tipi var mı?
Çok var! Bir ***** yıldızıyla çıkmam mesela. (Gülüyor) Mantıksız mı? Ünlü olmaya çalıştığını düşündüğümClick the image to open in full size. ünlü olmak için binbir yolu deneyen birisiyle çıkmamClick the image to open in full size. arkadaşım bile olamıyor öyle insanlar.
Arabesk diye eleştirenlere üzülüyorum!
Müziğinizde örtülü arabesk olduğuClick the image to open in full size. çok fazla çaresizlikClick the image to open in full size. tükenmişlik içerdiği yönünde eleştiriler var. Ne dersinizClick the image to open in full size. siz Rock'ın Müslüm'ü müsünüz?
Ben bunu bir iltifat olarak alırım! Orada cevaplayacağım bir şey yok. Bir şeyi arabesk diye karalayamazClick the image to open in full size. sadece kategorize edebilirsiniz. Önce onu algılayalım. Öte yandan bunu eleştiri diye yazan insanlara üzülüyorum aslında! Bu o insanlarınClick the image to open in full size. aidiyet problemi ile ilgili bir şey! HerkesinClick the image to open in full size. bir olduğu insan varClick the image to open in full size. bir de olmak istediği insan. O eleştiriyi yapanlarClick the image to open in full size. kimliğinden rahatsız olan veya yaptığım işe bir isim bularak diğerlerini huzursuz etmeye çalışan insanlar.
Arabesk deClick the image to open in full size. Müslüm Gürses deClick the image to open in full size. Orhan Gencebay da dinlerim. Bunları dinleyince diğerlerinden daha az entelektüel olmazsınız. Çıkıp 'Arabesk şarkıcısıyım ben!' bile diyebilirim. Hiç problem değil benim için.
Peki ya sözlerin çok damardan olması konusu...
Ümit Yaşar ölen oğlu için bir şiir yazmış. Birileri bir edebiyat dergisindeClick the image to open in full size. çok arabesk diye eleştirinceClick the image to open in full size. 'Çok gerçek! O yüzdendir belki!' şeklinde cevaplamış. Sizi müzik yapmak için iki şey güdülerClick the image to open in full size. birincisi oynak bir şarkı yapalım da millet eğlensin güdüsü; ikincisi deClick the image to open in full size. üzüntülerinizdir. Ben üzüntülerimi anlatan biriyim. Metal gruplarınıClick the image to open in full size. Türkçe'ye çevirinClick the image to open in full size. daha acılıdır onlar.
Tek gecelik ilişkiler normalize edilmesin
Günümüzde ilişki form değiştirdi adeta ve 'ilişkisizlik' oldu. Tek gecelik ilişkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu konu erkekteClick the image to open in full size. yıllar önce normalize edildi: Erkektir yapar düşüncesiClick the image to open in full size. saçma bir şekilde hep vardır. Kadın da ona uymaya başladı. Erkek yaparsaClick the image to open in full size. biz de yaparız! EvetClick the image to open in full size. yapabilir. Orada bir özgürlük varsaClick the image to open in full size. o kişisel bir tercihdir ama benClick the image to open in full size. bundan hem kadında hem erkekte rahatsızlık duyuyorum. Tek gecelik ilişkileri normalize etme eğilimiClick the image to open in full size. erkekte deClick the image to open in full size. kadında da olmasın.
Erkekler bu fikrinizi nasıl karşılıyor?
Sevgililerinde öyle bir problem olduğu zaman katılıyorlar. 'Güzeller bitmez!' diye bir laf vardır. Orada görülmeyen bir şey var aslında: Kadın yapınca ne oluyorsa; erkek deClick the image to open in full size. onun erkek versiyonu oluyor. Erkeğin 'o...pu' su daha çoktur. Hatta kalabalık içerisinde ne kadar çok 'o...pu' var diye sayacaksanız önce erkekleri sayın....
alıntıdır Click the image to open in full size.


Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Klibinde Şebnem Dönmez'in oynadığı "Afili Yalnızlık" isimli şarkısıyla adını duyuran Emre AydınClick the image to open in full size. Dokuz Eylül İktisat fakültesi mezunuClick the image to open in full size. kendi deyimiyle hâlâ ağlak bir çocuk.
Albüme gelene kadar müzikClick the image to open in full size. hayatınızın neresindeydi?MüzikClick the image to open in full size. hayatımda küçük yaşlardan beri var. İlkokula giderken ailem bana saz almıştı. Sonra ortaokulda gitar çalmayı öğrendim. Aynı dönemde okuldan arkadaşlarla grup oluşturduk. Pilav günleri gibi etkinliklerde çalıyorduk. Daha sonra üniversite yılları başladı ve biz de biraz daha geliştirdik kendimizi. Bu arada ben besteler yapıyordum. 2002 yılında Sing Your Song'un reklamlarını görünce katılmak istedim. Biz dört kişilik bir gruptuk ama grubumdan sadece Onur Ela bana inandı ve '6. Cadde' olarak sadece ikimiz o yarışmaya katıldık. Üstelik ödünç gitarlarla geldik İstanbul'a.
2000'e yakın kişinin arasından sıyrıldığınız halde neden 6. Cadde tutunamadı?
- 6. Cadde olarak ilk albümün okumalarını 15 günde bitirdik ama aksilikler yüzünden albüm 2003'te çıktı. Tanıtımı da çok iyi yapılamadığı için sesimizi çok duyuramadık.
6. Cadde neden dağıldı?
- İzmir'e döndüğümüzde Onur devam etme konusunda kararsızdı. En sonunda "Net bir şey söyle kiClick the image to open in full size. ben de yoluma gideyim" dedim. OClick the image to open in full size. "Ben yokum" dedi. Mantıklı olan 6. Cadde olarak benim çıkmamdı ama benClick the image to open in full size. Emre Aydın olarak çıkmaya karar verdim.
Peki Onur Ela şimdi ne yapıyor? Albümünüzde çaldı mı?
- Onur İzmir'de kaldı. Geldi çaldı albümde. Şimdi iş buldu ve çalışıyor. Aile babası olma yolunda ilerliyor.
PEARL JAM VE NORAH JONES'UN YÖNETMENİYLE ÇALIŞTIK
Klip yönetmeni Yon Thomas'a nasıl ulaştınız?
- Yon ThomasClick the image to open in full size. Sing Your Song'da görüntü yönetmeniydi ve çok güzel işler yapıyordu. Sonra başka yaptığı işleri merak ettik ve Pearl Jam'inClick the image to open in full size. Norah Jones'un kliplerinde imzasını gördük. Biz rica ettikClick the image to open in full size. o da kırmadı bizi ve senaryo yazayım dedi.
Klipte Emre Aydın'ı saklamak kimin fikriydi?
- Orada narsis bir kadının hikáyesi vardı ve bana yer yoktu. Yani bu hesaplanmış bir şey değildi. Adamı saklayalımClick the image to open in full size. ondan sonra çıkaralım demedik.
Aslında bir karede televizyon ekranında görünüyorsunuz değil mi?
- Evet. Oradaki benim.
Klipte oynaması için neden Şebnem Dönmez'i seçtiniz?
- Öncelikle iyi bir oyuncu olması gerekiyordu. Çünkü aynaya bakıp kendine aşık olduğunu izleyiciye aktarabilmeliydi. Uygun olduğunu düşündüğümüz üç kişi vardı. Bunlardan birisi de Şebnem Dönmez'di.
Diğerleri kimlerdi?
- İsimlerden biri Janset'tiClick the image to open in full size. diğerinin adını söylemek istemiyorum. Sonradan magazin basınında onunla ilgili kötü haberler çıktı.
Hep yalnızlık var şarkılarınızda. Gerçekte de yalnız mısınız?
- 6. Cadde albümünde bir bütünlük yoktu. O tamamen bizim acemi işimiz. İçinde ska şarkımız da vardıClick the image to open in full size. alaturka da. Bu albüm için besteleri toparlamaya başladığımda bütünlük olsun istedim bu yüzden yalnızlık konusunu işledim.
Emre Aydın kimleri dinler?
- Placebo'yu çok başarılı buluyorum. Trip-hop ve elektronik müzik de dinliyorum. Tüm bunların yanında Müslüm Gürses'i de dinliyorum. Aşık Veysel'i severim mesela.
Arabeski aşağılamıyorsunuz o halde?
- Çok kötüyse çok kötü oluyor hakikatten ama iyi örnekleri de var. Popu da çok bayağı olmadıktan sonra takip etmeye çalışıyorum.
Web sitenizde şiirleriniz var. Şiir kitabı çıkarmayı düşünüyor musunuz?
- EvetClick the image to open in full size. eğer bir aksilik olmazsa bu kış çıkacak. Yaklaşık 35 tane şiirimi seçtik kitap için. Tam şiir de değilClick the image to open in full size. şiir-yazı şeklinde. Bir albümClick the image to open in full size. bir kitap düşünüyorum. Gerçi ne kadar böyle sürer bilmiyorum.
Şiirlerinizde hep çocuk kaldığınızdan bahsetmişsiniz. Bu iyi bir şey mi?
- İyi bir şey değil. Aslında çok kaba tarifleClick the image to open in full size. ağlak bir tarafım var.
Yönetmenle birbirimizi sevdik

6 Afili Yalnızlık klibinde oynamanız teklif edildiğinde nasıl karşıladınız?
- Şebnem Dönmez: Enteresan geldi. Dünyada bir-iki tane örneği var. Ben daha önce Elton John'u görmüştüm. Robert Downey Jr. playback yapıyordu o şarkıda ve klip boyunca Elton John görünmüyordu. Bu klipClick the image to open in full size. konsept olarak farklı. Şarkıyı bir erkek söylüyor fakat bir kadın ağzını oynatıyor. Böyle bir şey belki dünyada da yapılmamıştır.

6 Kendine aşık bir kadını oynamak zor oldu mu?
- Ş.D: Hayır değildi. Çünkü yönetmen Yon Thomas'la çok iyi anlaştıkClick the image to open in full size. sevdik birbirimizi. Hikáye de ona aitti. Ayrıca sinema filmi çekmek çok daha zor.
Servet yılmaz-Kelebek
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

6. Cadde' den yalnız bir adam geçti...
EMRE AYDIN

İlk olarak 2002 yılında katıldıkları Sing Your Song yarışmasında 6.Cadde isimli grubun vokalisti olarak duyduk adını. Aradan geçen zaman içinde Onur Ela' nın gruptan ayrılmasıyla artık emre aydın' ı 6. Cadde' den ayrı bir şekilde duymaya başladık.Sony/GRGND etiketi taşıyan Emre Aydın' ın ilk solo albümü '' Afili Yalnızlık'' uzun bekleyişlerden sonra nihayetinde piyasada. Albüm öncesi ilk röportajını bizimle yapan ve bekleyenlerigibi sabırsız olan müzisyeninClick the image to open in full size. ''yalnızlık'' temalı albümü üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


içtim...içtim...içtim... Kustum.En çok giderken bıraktağın kelimeleri kustum. Sanat falan dedi bazısı o kelimelereClick the image to open in full size. bazısı bunlardan bir bok olmaz dedi...'' Emre Aydın şiirlerinden bir alıntı ile başlayanClick the image to open in full size. gitmek ve yalnızlık temalı bir yzı daha...Yalnızlıkla yola çıkan ve onu ruhunda hissederek yoluna devam eden bir adam. Çekingen amabir o kadar da kendine güvenen yapısıylaClick the image to open in full size. yazdığı şiirsel sözlerle kendi caddesini bu sefer numaralandırmayan bir duygu adamı. Emre Aydın ilk solo albümü için oldukça heyecanlı. 6.Cadde zamanlarından farklı olarak çok daha emin adımlarla ilerleme yolunda. O zamanlardan göremedeği ve yine o zamanlarda ayağına takılan taşları toplamış ve şimdi yol gösterici olarak kendi yapılandırdığı caddesine dizmiş.'' Bu bir tema albümü '' diyorClick the image to open in full size. her noktası yalnızlık kokan albümü için. Öyle kiClick the image to open in full size. albümdeki cover parça bile gidişleri anlatıyor: '' Hareket Vakti''....Şiirleride hep yalnızlık kokuyorClick the image to open in full size. okurken kendinizi yalnız bile hissedebiliyorsunuz.''Bir oda Click the image to open in full size. bir salon yalnızlıklar...'Emre Aydın' ın bu kadar çok bekleyeninin olması doğruyu söylemek gerekirse şaşırtmıştı beni ilk zamanlar. Meğer ne de çok evi varmış bekleyenlerin içi yalnızlıa dolu olan.Yalnızlıklarından mı memnunlar yoksa paylaştıkça azalan yalnızlıkları mı olsun istiyorlar? Şimdi kenarları daha netleşmiş bir albüm görebiliyorum karşımda. ÇerçevesiClick the image to open in full size. afili yalnızlıklarla süslenmiş olan bir duygu kutucuğu...

Bundan dört yıl önce adını bir müzik yarışmasında 6. Cadde ismiyle duyduk.Yarışmada kazanılan birincilik ve ardından gelen müzikal yaşam ne şekilde devam etti?

Yarışma neticesinde birinci olan gruba single ödülü vardı. Yarışmaya ''Dönersen'' adlı parçamızla katıldık. Birde yarışma içerisinde cover ödevi vardı ki biz ''Sabuha''yı tekrar düzenledik ve cover ile beraber ''Dönersen''i de single olarak kaydettik.sonra o single zaman içinde albüme dönüştü. 6. Cadde albümü 2003 yılında yayınlandı. O dönem bir sürü aksilik oldu ve en neticesinde plak şirketi kapandı. Biz de Onur'la birlikte İzmir'e geri döndük. Okulla uğraştık ve daha sonra Onur müzikal yaş***** devam etmek istemedi. Ben de solo kariyer ile müziğe tekrar başladım.

6. Cadde bir dönem müzik yaptıktan sonra Onur Ela'nın gruptan ayrılmasıyla dağıldı.Şimdi sen yoluna tek başına devam ediyorsun...

Bu aslında benim çok daha ileri bir zamanda yapmak istediğim bir projeydi. Şartlar bu zamanı kısalttı. Biz o dönemlerde çok yıprandıkClick the image to open in full size. çok yorulduk. Hatta ciddi anlamda Onur' un saçları döküldü sıkıntı ve stresten.Sanırım müziğin içindebulunmakClick the image to open in full size. ona tutkuyla bağlımısınız yoksa değilmisiniz gibi bir durumla alakalı.Onur daha garantisi olan maaşını alabileceği bir çoluk çocuğa daha rahat karışabileceği bir iş istedi.Müzik yapmayı çok seviyor ama o macera O'nun için orada kaldı.Müziğin peşinde koşmak dışında bir işten zevk alamayacağım için ben de bu yolda ilerliyorum.

''Afili Yalnızlık'' adını taşıyan ilk solo albümün en sonunda piyasada.Sanırım bu süreç uzayıncaClick the image to open in full size. seni bekleyenlerde de biraz gerildi ve sabırsızlandılar. Hatta afiliyalnizlik.com adında bir de site hazırlamışlar.


Evet biraz aksilikler oldu. Aslında bakarsan oldukça fazla aksilikler oldu. Ama albüm altı ay öncesinde hazırda bekliyordu. Çok aceleetmek istemedikClick the image to open in full size. arkasında durabileceğimiz çok sağlam bie iş olması için Click the image to open in full size. bütün zincirlerin sağlam bir şekilde birbirine kenetlenmiş olması lazımdı. 6.Cadde' de biz bu sıkıntıyı yaşamıştık. Zamanlama küötüydü ve daha bir sürü problem... Bu sefer onlar da hesaplandıClick the image to open in full size. en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. İnsanları çok kızdırdık ama beklenilen süre geçti ve şimdi albüm ellerinde... Bu bekleyiş süresi benim içinde çok sıkıntılıydı ama bitti.

Biraz da albümden bahsedelim...Sony/GRGDN etiketiyle çıkan Emre Aydın albümünün içeriği nasıl?

Albümde on tane parça var bir de bonus parça var. O da 6. Cadde zamanlarında bir parça. Bir tanesi hariç sözler bana ait. Barlas Erinç şarkısı olan ve daha önce Umay Umay' dan dinlediğimiz ''Hareket Vakti'' coverımız var. 6. Cadde zamanlarından ''Git'' adlı parçamız da bu albümde yeni bir soluk buldu. Bir çok önemli isimle çalıştık. 6. Cadde'den Onur Ela ''Git'' ve ''Bu Kez Anladım'' adlı parçalarda bizimle çaldı. O dönemki gitarcımız Yusuf hala yanımdaClick the image to open in full size. Vega' nın gitarcısı Tuğrul Akyüz bir sürü düzenleme yaptı. Bu albüm glitch sesler içeren bir albüm. Hatta albüm dinlendiğindeClick the image to open in full size. müzikal olarak farklı bir yerde ise ve de herhangi birine benzetilmiyorsa bu Tuğrul'un başarısıdır. Prodüktörüm 6.Cadde' de de olduğu gibi Haluk KurosmanClick the image to open in full size. basları Mnaga'dan Cem çaldıClick the image to open in full size. davulları Gripin' den İlker Baliç çaldı idari prodüktörüm Hadi Elazzi ve Selim Serezli' dirClick the image to open in full size. klavyeleri Özgür Sarı çaldı. Umarım birilerini unutmamışımdır.

PekiClick the image to open in full size. 6. Cadde ve Emre Aydın soundunu karşılaştıracak olursakClick the image to open in full size. müzikal bakış ne şekilde yönleniyor? Birbirinden tamamen farklı mı yoksa benzer yanları var mı? Sonuçta 6. Cadde' de biraz daha arabeskvari bir sound söz konusuydu....


6. Cadde dönemi ile ilgili kendime yapabileceğim en büyük eleştiridir o zaten. Şu anda da çok fazla bir şey bildiğimi iddia etmiyorum ama her şeyi zamanla öğreniyorsunuz. Bizim o zamanlar çok büyük bir eksiğimiz varmış. Dinleyici olarak benClick the image to open in full size. bir albümün belli bir ruh haline hitap etmesini tercih ederim. Şöyle kiClick the image to open in full size. bir albümü bir dönem dinliyorsam ve biliyorsamClick the image to open in full size. bu albüm bana ''şöyle'' bir duygu yaşatacak diye düşünmek isterim ve o zaman o albüm benim için tamamdır. 6. Cadde albümünde bahsettiğim bu durum hem sound olarak hem de sosyal anlamda eksikti. Şunu söyleyemiyorumClick the image to open in full size. evet o albümde arabesk soundu vardı ama arabesk-rock grubu diyemiyorum. 6. Cadde albümün de ska da vardıClick the image to open in full size. şu da vardıClick the image to open in full size. bu da vardı. Şunu söyleyebilirimClick the image to open in full size. üç dört tane şarkı Emre Aydın albümünüClick the image to open in full size. 6. Cadde albümüne yakınlaştırıyor. ''Sen ve Ben''Click the image to open in full size. ''Git'' ve ''Dönersen''i sıralayabilirim. Benim esas sevdiğim Click the image to open in full size. yapmaktan hoşlandığım ve de daha uzun ömürlü olduğuna inandığımClick the image to open in full size. aslında piyasa şartlarında da daha zor tutulan müzikClick the image to open in full size. Emre Aydın albümündeki sound'dur. Emre Aydın albümünü o tarafa koyabilirim. Biraz daha akustik sound'lu ve arabesk sınırlarında uzakClick the image to open in full size. sözlerinde en az müzik kadar önemsendiği bir albüm bu albümüm. İkisinin arasındaki en büyük farkClick the image to open in full size. Emre Aydın albümünün ''tema'' albümü olması. En başta bu albüm yalnızlık albümü ve o başlığın altında gitmekClick the image to open in full size. kalmak yan başlıkları da mevcut. Bir de şu varClick the image to open in full size. o dönemin koşullarıyla yapılmış olan 6. Cadde albümünü de bugün gülümseyerek dinlerim ama bu iki albüm hem yapım aşamasıyla hem sound hem de bütünlük anlamında birbirinden çok farklı.

Çoğu müzisyen yaptıkları müziği belli bir tarz ile adlandırmak istemiyor. PekiClick the image to open in full size. sen yapmış olduğun müziği belli bir tarzla adlandırıyor musun?

Aslında bu başkasının albümü olsaClick the image to open in full size. pop-rock albümü der geçerim. Ama onun şöyle bir tehlikesi varClick the image to open in full size. özellikle Türkiye' deClick the image to open in full size. dinleyici de çok fazla bilinçli ve önyargısız değil. O anlamda pop-rock dediğim zamanClick the image to open in full size. pop kelimesi kullanıldığında başka tehlikeli isimlerle beraber başka yönlere çekilebiliyor. Bu yüzden o tanımlamayıda kullanmak istemiyorum. Akustik-rock ya da soft-rock albümü denebilir sanırım.

Albümünde yer alan ve aynı zamanda emreaydin.org' da yer verdiğin ''Belki Bir Gün Özlersin'' oldukça ilgi gördü. Hatta internettede fırtınalar estiriyor. Ama çıkış parçası olarak bu seçilmedi...

İnternet sitemdeki ''Belki Bir Gün Özlersin''e bir klip çekildi fakat çıkış parçası olarak ''Afili Yalnızlık'' tercih edildi. Aslında onda da çok zorlandık. Hani A1 kavramı vardır bir şekilde her şeyiyle ön plana çıkarılmak istenenClick the image to open in full size. biz de öyle bir durum söz konusu değil. Albümün sound'unu daClick the image to open in full size. duruşunu daClick the image to open in full size. sözlerinide özetleyebilen parça hangisidir diye düşündük ve ''Afili Yalnızlık'' parçasının bunu çok iyi özetlediğine karar verdik. ''Belki Bir Gün Özlersin''i siteye koymamızdaki amaçClick the image to open in full size. parça internette dolaşsın daClick the image to open in full size. tutarsa video çekeriz gibi bir düşünce değildi. Onu sadece çok fazla ilgi gördüğü için videolandırdıkClick the image to open in full size. o kadar.

İsminizi duyurduğunuz yarışmaya geri dönecek olursakClick the image to open in full size. o yarışmadan birincilikle ayrıldınız ama elediğiniz MangaClick the image to open in full size. sizden ve diğerlerinden çok daha fazla ilgi gördü. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Manga başarılı bir grup. Yarışmada birinci olduğumuzda daClick the image to open in full size.birinci olacağımızı idrak etmeye başladığımızda daClick the image to open in full size. hem Onur hem benClick the image to open in full size. Manga'nın çok başarılı olacağını düşünüyorduk zaten. O zaman kafein diye bir grup vardıClick the image to open in full size. ama şimdi yoklarClick the image to open in full size. onlar hala bu piyasanın içinde olsaydılarClick the image to open in full size. onlarında çok başarılı olacaklarını düşünmüştüm. Zaten yarışmaClick the image to open in full size. çok büyük bir gösterge değildir. Müziğin yarışması da ne derece doğrudur o da ayrı bir konu ama Manga'nın kazandığı başarıyı hiç bir şekilde tesadüfi olduğunu düşünmüyorum. 6. Cadde' nin ticari başarısı ile karşılaştıracak olursakClick the image to open in full size. öyle bir imkanımızında olduğunu sanmıyorum çünkü o albüm basılamadı bile . Albüm çıktı ve plak şirketi kapandı. Çok yanlış anlaşılmaya müsait bir konu buClick the image to open in full size. o yüzden dikkatli konuşmaya çalışıyorum aslında. Manga işini güzel yapıyorClick the image to open in full size. çok fazla onla bunla karşılaştırılıpClick the image to open in full size. birilerine benzetilseler deClick the image to open in full size. o isimlerden ayrı bir duruşları var. Bence şuan hak ettikleri yerde bulunuyorlar

Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Çoğu insan için yeni bir isimsin. Belki birçoğu 6. Cadde ismini Emre Aydın isminden daha çok biliyor. Bu sende endişe uyandırıyor mu?

Aslına bakarsanClick the image to open in full size. bende öyle korkular yok. Şöyle bir korkumuzda vardı aslındaClick the image to open in full size. Onur müziği bıraktığı zamanClick the image to open in full size. biz bu albümü 6. Cadde olarak da çıkarabilirdik. Zaten Onur' un da bu konudaki tavsiyesi buna yönelikti. ''AbiClick the image to open in full size. hiç karıştırma ve 6. Cadde ismiyle çık'' demişliği vardı. Tek atımlık bir şey düşünmüyorum ben bu albümü yaparkenClick the image to open in full size. ileriye yönelik ve uzun vadeli olmasını istiyorum. Ticari açıdan bakacak olursak 6. Cadde olarak devam etseydi satışları belki daha kolay olurdu. Ama neticede bu bir iştirClick the image to open in full size. kimi sözü hatırlamıyorum ama '' iyi yapılan bir işi yerin yedi kat altına gömseniz deClick the image to open in full size. birisi onu bulur ve çıkarır.'' O tip şeylerde üstüne yoğunlaştığım bir durum yok. Sonuçları ne şekilde olur bilemiyorum ama içimize sinen bir iş ortaya çıkardığımız için rahatsız ve korkularımız yok. Zaten 6. Cadde' den beni takip edenler varsaClick the image to open in full size. onlara yeni katılacak olanlarla bu iş yürüyecek ve zamanla taşlar yerine oturacaktır.

Bir kişi solo albüm çıkardığı zamanClick the image to open in full size. başka bir isme benzetilme riski de artar. Örneğin Şebnem Ferah'tan sonra çıkan her kadın vokalClick the image to open in full size. onunla kıyaslanır...


Benim öyle bir korkum yok çünkü ben o tip şeylere çok alıştım. 6. Cadde zamanında bu gibi benzetmeler oluyordu zaten. Üstelik 6. Cadde zamanında haklılık payı da vardı. Şu an düşününce öyle görüyorum. Algıda seçicilik ile benzeterek algılamanın karışımı bir durum o. Doğal bir şey. Sonuçta bir şey anlatılacağı zamanClick the image to open in full size. edebiyatta da olduğu gibi tasvir yapılacağı zamanClick the image to open in full size. ''şunu gibi'' diye anlatılır. Ama gerçekten içim çok rahat. Birine benzetilse deClick the image to open in full size.ısrarla benzetilse de ki ben benzediğini düşünmüyorum ve düşünmediğim için de içim çok rahat.

Daha albüm çıkmadan sevenlerinle buluştuğun konserlerin oldu. Tepkiler ne yönde?

Rokofest kapsamında ve de Yeni Melek'te konserlerim oldu. Tepkiler çok olumlu yöndeydiClick the image to open in full size. beklediğimden de iyiydi hatta. Özellikle Rokofest beklediğimin çok üstündeydi. 6. Cadde dolayısyla hiç tahmin etmediğim durumlarla karşılaştım. Antep' te çaldık ve insanlar hep bir ağızdan 6. Cadde parçalarını ve de yenileri gayet iyi söylüyorlardı. Gerçekten çok şaşırdığım bir durum gerçekleşmişti orada.

Sitende bir de yazmış olduğun şiirlerin var. Bu şiirlerin devamı gelecektir sanırım. PekiClick the image to open in full size. onlar sadece orada mı kalacak yoksa kitaplaştırıp hayranlarınlabu şekilde de paylaşma düşüncesi var mı?

Aslında tarih vermek istemiyorum ama sanırım kış aylarında onları ve daha gelecek olanları kitaplaştırıp sunmak istiyorum. Zaman buldukça onları temize çekip siteye koyuyorum zaten.

Bir grubun ya da ismin albümü çıkmadan önce oluşturduğu kemik kitleClick the image to open in full size. albüm çıktıktan sonraClick the image to open in full size. o grubun karşısına ''piyasa oldu'' terimiyle çıkabilirki bunun örneklerini görebiliyoruz. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Böyle tepkiler alacağımı düşünüyorum. Oradaki ince ayrıntı şuClick the image to open in full size. zaten yapılan iş piyasaya çıkıyorClick the image to open in full size. kimse kendisi için müzik falan yapmaz. Kendim için müzik yapıyor olsaydımClick the image to open in full size. oturur evde çalardım. Bir yere kadarClick the image to open in full size. kendini tatmin etmek veya zaman öldürmek için bir şeyler yapıyorsunuz ama onu düzenlemeye ve ayrıntılarıyla uğraşmaya başladıktan sonraClick the image to open in full size. o kamuya sunulacak ve üzerinde ciddi bir şekilde ayrıntı düşünülen bir ürün haline geliyor ve piyasaya çıkıyor. İnsanlar da bu albümü ya da başka bir albümü piyasadan tedarik ediyorlar. İşte oradaki ayrıntı şu; dinleyici olarak benClick the image to open in full size. o tepkiyi şu şekilde verebilirimClick the image to open in full size. yıllardır duruşu dolayısıyla sevdiğim bir grubun ticari kaygılar dolayısıyla özünü kaybettiğiniClick the image to open in full size. hareketlerini değiştirdiğini düşünürsem evet bu adamlar piyasa oldular derim belki ama yaptıkları iş yine iyiyse dinlemeye devam ederim. OClick the image to open in full size. dinleyici olarak benim tercihimdir. Mevcut duruşunuzu koruyarakClick the image to open in full size. yaptığınız işe inanarak her ne iş yapıyor olursanız olunClick the image to open in full size. on bin kişi tarafından dinleniyorkenClick the image to open in full size. bir milyon kişi tarafından tanınmaya başladığınızda size artık piyasa oldu deniyorsaClick the image to open in full size. o söyleminde pek bir kıymeti yok. Aslına bakarsanız buClick the image to open in full size. yaptığınız iş ile de alakalı. MeselaClick the image to open in full size. isim vermek olmazClick the image to open in full size. x grubunun başından beri yaptığı şey değişmediyse ve artık onlar da daha çok tanınıyorsa o grupla ilgili problem yoktur piyasa olması açısında. Kaldı kiClick the image to open in full size. piyasa nedir falan onlarıda konuşmak lazım.

(röportaj - Gülçin Kocakır)

''...senin için yalnız bıraktım kendimi
fedakar aşık tadında değil yada aklanmaya çalışan yahuda tadında
öyle bıraktım işte elimde olmadan
hiçbir şey talep etmeden bıraktım
hatta bir ölü nasıl aklayamazsa kendisini
öyle...'' (608)
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

magazin mi spor mu?
spor çünkü neticesi belli olmayan bir olguClick the image to open in full size.heyecanlı.

reklam aşkı mı gerçek aşk mı?

gerçek aşk tabi ki.

yaprak dökümü mü avrupa yakası mı?

avrupa yakası.eğlenceli

gece hayatı mı ev hayatı ı?

ev hayatı.gece hayatı için yeterli enerjim yok.

susan miller mı haydar dümen mi?

ikisi de faydalı.

okan bayülgen mi beyaz mı?

yine ikisi de.

mac mı pc mi?

pc çünkü ona alıştım.

ekşi sözlük mü wikipedia mı?

wikipedia.daha bilimsel ve ciddi.

kahve mi çay mı?

kahve daha etkili.

jeep mi mini cooper mı?

ikisi de değil çünkü arabalarla hiç alakam yok.

televizyon muClick the image to open in full size.internet mi?

internet.her istediğime anında ulaşabiliyorum.

dışarıda yenen bir akşam yemeği miClick the image to open in full size.kendi hazırladığınız yemek mi?

dışarıda çünkü kendim yemek yapamıyorum.

akıllılık mı delilik mi?

ikisinin arasındaki ince çizgi.

şık mı rahat mı?

ikisi de. yerine göre.

jean mi eşofman mı?

eşofman çünkü rahatıma düşkünüm.

dizi mi sinema mı?


sinema.

jane birkin mi pj harvey mi?

pj harvey.

nejat işler miClick the image to open in full size.fikret kuşkan mı?

engin günaydın.

hamur işi mi zeytinyağlılar mı?

zeytinyağlılar.

avrupa mı amerika mı?

afrika.

serdar ortaç mı kenan doğulu mu?

ikisine de pek hakim değilim.

zeki müren miClick the image to open in full size.bülent ersoy mu?

zeki müren.

polemik miClick the image to open in full size.dinginlik mi?

dinginlik.

alış-veriş merkezi mi butik mi?

alışveriş merkezi büyük ve baş döndürücü.butik.
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.


Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Soğuk Biri Değilim

“Afili Yalnızlık” şarkısıyla bir anda büyük bir çıkış yapan Emre AydınClick the image to open in full size. yeni albüm hazırlıklarınıClick the image to open in full size. sahne hevesini ve kendisi hakkında merak edilenleri Trendy okurlarıyla paylaştı.Seni Sahnede bambaşka bir Emre Aydın olarak görüyoruz. Normal yaşamında daha sessizClick the image to open in full size. sakin biri olarak tanınıyorsun. Kendini konserden sonra hiç izledin mi ?[/b]

//Özellikle ilk zamanlar sahnede ne yaptığımı; hatalarımı ve eksiklerimi buluyordum. Şu anda da konserlerimi kaydedipClick the image to open in full size. videoya alıp izlemeye çalışıyorum. BunuClick the image to open in full size. kendimi daha fazla geliştirmek için yapıyorum. Sahne bambaşka bir yer. Orada ışıltılı olmamız gerekiyor. Seyirciyle iletişimin kopmaması gerekiyor. Özellikle mayıs ayından itibaren yapılan açık hava konserlerindeki o kalabalığı kontrol edebilmekClick the image to open in full size. orada bir sinerji oluşturabilmek çok zor. Bunlar gündelik hayatla eşleştirilemeyecek şeyler. İşimizin müzikal tarafının yanında görsel tarafı ve şov tarafı da var. O yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum-Normal Hayatında da sessiz biri misin?

//Çok sessiz değilim. Çok hareketli yerinde durmayan biri de değilim. Ama insanlarla zor samimi olan biriyim. Biraz sessiz olarak algılanmamın sebebi bu. Herkesin bir alanı vardır. Sağlıklı iletişim için bence hemen samimiyet kurulmamalı. Bir anda samimiyet olduğunda insanların bu alanlarına çok giriliyorClick the image to open in full size. böylelikle insanlar kırılabiliyor. Orada bence kontrollü gidilmesi gerekir. Dolayısıyla benim sessiz diye algıladığım şey; aslında biraz da kontrollü hareket etmek. Ben sadece işle ilgili değil normal hayatımda da öyleyim.-Okul hayatında da sessiz sakin miydin?

//Çok küçükken çok az konuşuyormuşum. Ergenlik çağımda da hiperaktif bir dönemim oldu. Ama kesinlikle soğuk biri değilim.-Bu durumun sana dezavantajları oldu mu?

//İlk zamanlar konuşmadığım mesafeli olduğum söylendi. Ama sonra insanlar beni tanıdılar. Birden fazla insanla bir alana girildiği zaman 24 saat aynı modda kalınması pek mümkün olmuyorClick the image to open in full size. bu yanlış anlaşılabilir. Örneğin; gazeteciyle şarkıcının ortak yaşam kavramı bence yanlış. Çünkü bir süre sonra şarkıcınınClick the image to open in full size. gazeteciden beklediği ve gazetecinin yapamayacağı hareketler olabilir. Sonuç olarak anlaşmazlıklar ortaya çıkar. Benim de samimi arkadaşlarım oldu. Ama bu şekildeki hareketlerimin bir zararı olmadı. Sonuç olarak çekingen bir insan değilim.[/b]-Şimdiye kadar olan gidişatını nasıl görüyorsun? Olmak istediğin noktada mısın?

//Evet hesapladığımın daha iyisindeyim. Biz bu albümü elimizden geldiğince en ince ayrıntısına kadar iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Beğeni neticede değişken bir şeydir. Albüm başarılı da olabilirClick the image to open in full size. başarısız da. Ne olursa olsun biz albümün arkasında durmak zorundayız. Albüm çıktığında pazarlama ekibinin de başarısıyla ve bütün ortak gayretler sonucunda bu iş bir yere geldi. "Albüm daha uzun vadede başarılı olur" diye düşünüyordum. Ama çok iyi tanıtıldı.-Hedefin nedir?

//Kısa vadede iyi işler yapmaya çalıştıkçaClick the image to open in full size. ilerleyerek bir kariyer yapıpClick the image to open in full size. yıllar sonra da "Güzel şeyler yapmışım" diyebilmek istiyorum. Ben iyi olduktan sonra da geri dönüşümlerinin iyi olacağına inanıyorum. Bu şarkıcıların değilClick the image to open in full size. şarkıların meydanı. Bu yüzden; "Yıldızım ya da yıldız olacağım" diye bir düşüncem yok.-Gripin'le bir düet yaptın ve bu çok beğenildi. Bu albümde de böyle bir çalışman var mı?

//O proje olarak değil de bir anda gelişen birşey oldu. Gripin grubundakiler benim arkadaşım ve onlarla aynı stüdyoyu kullanıyorduk. Stüdyoda ben de o şarkıya dahil oldum. Düeti yaptıktan sonra da beğendik. Belki de bu proje olarak gelişmediği için bu kadar tutuldu. Şu an için ortak bir çalışmamız yok. Ama Gripin'le her zaman böyle bir şey yapabiliriz.


-Bize biraz yeni albümden bahseder misin?

//Henüz yarılamadık ama epey yol kat ettik. 5 şarkı kaydettik. Ama şarkı sayısını 10'dan fazla istiyorum. Birincisine göre bu daha modern bir albüm oldu. Daha fazla elektronik öğe var. Yine akustik ağırlıklı bir albüm. İki tane cover var. Benim müziğimi dinleyen birisi için ortada pek şaşırtıcı bir şey yok. Daha modern ve bana göre daha güzel bir albüm. Şubat gibi de çıkar diye tahmin ediyoruz.- Kendini lider olarak mı görüyorsunClick the image to open in full size. yoksa takım oyuncusu mu?

//Ben liderin aslında çok önemli bir takım oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Yani turneye çıktığımızdaClick the image to open in full size. sahnede göz önünde bulunduğum için ben liderim. Ama albüm çıkaracağım zaman yardım alabileceğim herkesten alırım. Takım oyununun da çok gerekli olduğunu düşünüyorum.-Bugüne kadar aldığın en ağır eleştiri neydi?//Ben eleştiriye çok fazla kırılmam. Birkaç yerde "s" ve "ş" yi benzeterek söylememden dolayı eleştiriler okudum. Bir de albüm pop mu rock'mı eleştirileri var. Ne olduğunun hiçbir önemi olmadığını dinleyiciler ne zaman algılar bilmiyorum. Tarz diye bir şey yoktur. TarzClick the image to open in full size. sizin biriktirdiğiniz şeyleri bir bütün olarak sunduğunuz şeylerin adına denir. Önemli olan kaliteli olup olmadığıdır. Albüm için; "Arabesk" diyenler oldu. Ben onu övgü olarak algılarım. Arabesk eleştirisi arabeskin ne olduğunu bilmeyen ve arabeski karalama sıfatıymış gibi kullananların problemi. Bunları ağır bir eleştiri olarak bulmuyorum.- Bu zamana kadar bir çok konser verdin. Tekrar konserlere çıktığında heyecanlanıyor musun?

//Artık heyecanın yerini heves alıyor. İlk 3-4 konserde çok heyecanlanmıştım. Çünkü şarkılarım benim bile tahmin etmediğim bir şekildeClick the image to open in full size. bir anda patladı. Ben 10 yıldır barlarda çalıyorum. Ama hiç bana ait olan bir konserde ve kendi şarkılarımla sahne almamıştım. Seyircimin bu kadar coşkuyla beni dinlemesi bambaşka bir duyguymuş meğerse. BeşinciClick the image to open in full size. altıncı konserden sonra da kendimi izlemeye başladım. Ama onun haricinde bir an evvel sahne alma hevesim var.-Genelde yalnızlık şarkıları yazıyorsun. Bugüne kadar çok mu terk edildin?

//Hayır çok terk edilmedim. Ama bir kere terk edilmek de yeterli oluyor. Aşk hikayesiClick the image to open in full size. popüler kültürün ana temasıdır. Onun dışında da protest şarkılar yazılır. Fakat ben bundan kesinlikle hoşlanmıyorum. Yapanları eleştirmiyorum ama dinleyici olarak da müziğin içinde sevmiyorum. AşkClick the image to open in full size. bu işi yapanların her zaman dönüp dolaşacağı bir konudur. Terk edilmek de hem acıClick the image to open in full size. hem keyif veren bir konudur. Aslında en yalan acı da odur.-Genelde hep bu tarz şarkılar yazıyorsun. Yaşamadan da bu duyguyu verebiliyor musun?

//Yaşamadan da yazıyorum. Eğer sadece yaşayarak yazılırsa 2-3 senede bir albüm yapmak gerekir. Nasıl romanClick the image to open in full size. hikaye yazarları da yazdıklarını birebir yaşamıyorlarsaClick the image to open in full size. bestecilikte de aynı şekilde kurgu yer alıyor.- Hiç Unutamadığın bir aşkın oldu mu?

//Herkes kadar ben de yaşadım. Ama Leyla'yla Mecnun kadar da değildi. Yaşadığım aşklar oldu. Ama şu an hayatımda birisi yok.
## Röportaj için Cansu Aydın'a Teşekkürler...
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

K-Rock FM emreaydın Röportajı AFİLİ YALNIZ - Emre Aydın

Geride bıraktığımız 2006 müzik sektörümüz için oldukça zorlu bir yıl oldu hiç kuşkusuz. Korsan ve yasal olmayan mp3’ler sayesinde gün geçtikçe düşen albüm satışları yüzünden plak şirketleri prodüksiyon sayılarını oldukça azalttı. Nitelikli işlerClick the image to open in full size. yeni gruplar gün ışığına çıkmakta oldukça zorlandı. Tüm bu olumsuzlar bir kenaraClick the image to open in full size. tam da geçtiğimiz yılın sonlarında hayatımıza yalın şarkıları ile yepyeni bir sanatçı girdi: emreaydın ! Ne de iyi oldu. Uzun zamandır kaliteli bir prodüksiyonaClick the image to open in full size. düzgün şarkılara ihtiyacı olanClick the image to open in full size. kalabalıklar içinde kendini yalnız hisseden çoğunluk tarafından kısa süre içinde benimsenenClick the image to open in full size. mütevazi tavırları ile kendini kısa sürede sevdiren emreaydınClick the image to open in full size. ilk albümü Afili Yalnızlık ile büyük başarı kazandı. Hala bu ülkede iyi şeyler yapılıyormuş dedik özellikle de şarkı sözleri ile dikkat çekenClick the image to open in full size. 25 yaşındaki sanatçıyı bağrımıza bastık. Şebnem Dönmez’in kendine aşıkClick the image to open in full size. şizofrenik bir kişiliği canlandırdığı albümle aynı taşıyan ilk video klibi ile dikkat çeken EmreClick the image to open in full size. promosyon döneminin ardından yaklaşık 50 konserlik bir Türkiye turnesinde soluğu aldı. Bir taraftan yeni klibi “Kim Dokunduysa Sana Ona Git”in hazırlıklarını sürdüren sanatçıyı boş bir gününde yakaladık ve telefonla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.


***Sing Your Song’dan bu güne hayatında müzikal anlamda neler değişti ?

Sing Your Song bu anlamda benim için dönüm noktalarından birisidir diyebilirim.Elbette bir beste yarışmasında Türkiye birincisi olmak plak sektörünün sizi kucaklamasınaClick the image to open in full size. yapımcıların çevrenizde cirit atmasına yol açmıyor ama o dönem bana müzikal anlamda çok şey kattı.Türkiye`nin dört bir yanından gelen ve işini iyi yapan müzisyenlerle birlikte olma imkanı sundu en başta.Genel olarak işin mutfağından daha çok zevk alan biri olarak bu büyük bir avantaj ve zevkti benim için. Yarışma ve 6. Cadde albümü sonrası okul nedeniyle İzmir`e dönmem gerekti.O dönem epeyce bar programı yaptım çeşitli gruplarla .İkinci dönüm noktası da budur sanırım. Sahne insana çok şey öğretiyor. Aslında bütün tecrübelerim beni işin özünün doğru sunulabilmesinin gerekliliği ve yeterliliği konusunda ikna etti. Duruluğu seviyorum artık. Bir şarkıyı faz seslerin üstüne kolayca inşaa etmektense o şarkınınClick the image to open in full size.taşıdığı duygu aktabilmesi açısından faz seslere ihtiyacı olup olmadığını saatlerce düşünmeyi tercih ederim.Bugün hala Aşık Veysel dinlebiliyorsaClick the image to open in full size.mutlak ve baki olanın işin özü olduğunu idda etmek yanlış olmaz diye düşünüyorum.


***6. Cadde’nin soundundan oldukça farklı bir albüm bu. Hangisi daha çok Emre Aydın kokuyor? Bu sound’u oluştururken nelere dikkat ettin ?

6. Cadde albümünde hakim bir sound yoktu bana göre.En başta eldeki materyal buna izin vermemişti. Elimizde "Koyver Gitsin" gibi bir ska parçası da vardı Click the image to open in full size."Git" gibi bir akustik rock şarkısı daClick the image to open in full size. "Rüyamdaki Aptal Kadın" gibi bir alaturka parça da. Bestelerin yapısını bozmak istemedik. Sadece aynı kulvarda koşan parçaların oluşturduğu bir bütün sunabilmek için eldeki besteleri hırpalamak yerineClick the image to open in full size. her şarkı için şarkının istediği düzenlemeyi kotarabilmeye çalıştık. Böylelikle pek de kendine özgü bir soundu olmayan bir albüm çıktı orataya. Aslında bu bir seçim meselesidir bana göreClick the image to open in full size.bir MFÖ röportajında bu yolun doğru olduğuna dair bir şeyler söylemişti Fuat Güner. Ama solo albümümde bu böyle olsun istemedim ben açıkçası.Emre Aydın albümünün çok belirgin bir soundu var demek istiyorum.Glitch seslerin akustik havayla harmanlandığı bir albüm bu. Soundunun da beste yapılarının da sözlerin de bir duruşu var ve bütün bunlar belirgin bir atmosfer sunuyor bir bütün olarak.

Ayrıca 6. Cadde albümü çok kısıtlı olanaklarla 15 günde tamamlanmış bir albümdü ve dolayısıyla yapım aşamasında pek de titiz davranılamadı .Emre Aydın albümü tam aksine uzun süre ince elenip sık dokunularak yapılmış bir albüm. Bütün bunlardan sonra diyebilirim ki solo albümüm 6. Cadde albümüne oranla beni çok daha fazla yansıtan bir albüm oldu.


***Şarkıların çoğunda melankolik ve karamsar bir hava seziyoruz. Bu senin kişiliğinle mi alakalı yoksa söz yazma sürecindeki duygularınla mı ?

Bu bir tema albümü.Yalnızlık konusunu işledim.O dönem içinde bulunduğum bir haldi yalnızlık ve bir tema albümü yapmak istiyordum 6. Cadde`den beri .Böylelikle Afili Yalnızlık doğmuş oldu.Yapı olarak da karamsar sayılmam belki ama melankolik olduğum doğrudur.

***Albümün bir diğer özelliği de çoğunun altında senin imzanın olması. Ayrıca şiir de yazıyorsun. Bu albümün oluşum süreci sözlerClick the image to open in full size. bestelerClick the image to open in full size. stüdyo kısmı ve klip anlamında nasıl gelişti?

Albüm şarkılarının çoğu İzmir`de yazıldı. Haluk Kurosman`la beraber İstanbul`da şarkıların üzerinden geçtik birkaç kez. O`nun katkısı da şüphesiz yadsınamaz. Studyo aşaması beş ay kadar sürdü. Klip için de Yon Thomas`a gidildi ve her şey O`na bırakıldı nerdeyse. Esasında her aşamasında inanılmaz özveri ve tutku var bu albümün.Çok şanslıyım benClick the image to open in full size. şöyle ki albümümü neredeyse benden daha çok sahiplenen bir ekiple çalışıyorum. Şiir yazmaya da devam ediyorum. En büyük istediğim bir şiir kitabı çıkarmak. İlk boş zamanımda bu işle ilgili çalışmalarımı hızlandıracağım.


***Enstrüman kullanıyor musun? Nasıl başladığınızıClick the image to open in full size. bu enstrümanın sizin için ne ifade ettiğini öğrenebilir miyiz?

Enstrüman kullanmaya ilkokulda bağlama çalarak başladım.Orta okul yıllarında gitara geçiş yaptım.Daha sonra bir dönem de bas gitar da çaldım ama hala en hakim olduğum enstrüman gitardır.


***Albümün kayıt aşamasından bahsedebilir misin? Kayıt nerde ve hangi koşullar altında gerçekleşti?

Albüm GRGDN stüdyosunda kaydedildi.Beş altı ay sürdü yanılmıyorsam.Uzunca bir süre Haluk Kurosman`la şarkıların nasıl doğru yansıtılabileceği konusunda kafa patlattık. Daha sonra aramıza Tuğrul Akyüz(Vega) de katıldı.Canlı enstruman kayıtlarına kadar maketlerle çalıştık. Nihayet maketler tamamlanınca da Cem Bahtiyar(maNga) baslara İlker Baliç(gripin) de davullara el attı.Ayrıca 6. Cadde`den Onur Ela da iki şarkıda gitar çaldı. Rahat bir kayıt dönemi yaşadık diyebilirim.En azından sürekli devir daim yapan bir taksimetre yoktu ortada.

***Bestelerini nasıl yapıyorsun ?

Yazılımla beste yapmaktan hoşlanmıyorum.Özgürlüğümü fena halde kısıtlıyor. .Bir beste yaparken elimde daha çok gitar oluyor ama gitarla yapıyorum da diyemem. Esasında en son aşamada alıyorum gitarı. İlk önce bir şablon veya bir tema oluşuyor ve şarkı ufak ufak dönmeye başlıyor kafamda. Daha sonra gitar veya klavye kullanarak şekillendiriyorum.Şarkıda neyden bahsedeciğimi biliyor olduğum için en son sözleri düzenliyorum.Yapım aşaması genellikle bu şekilde olsa da bazen bütün bunlardan farklı olarak da gelişebiliyor her şey.

***Bu albümde sence ne eksik? Keşke şurası şöyle olsaydı dediğiniz bir şey var mı?

Her ayağı içime sinen bir albüm yaptım ve bu yüzden çok huzurluyum.

***Emre Aydın’ın bir müzisyen olarak gelmek istediği nokta neresidir ?

Aslında bir son nokta yok. Her defasında bir öncekinden daha iyi iş çıkartabilmeyi amaçlıyorum. Şu an için Türkiye’nin gidebildiğim her noktasına gitmeyiClick the image to open in full size. oradaki insanlarla şarkılarımı birlikte seslendirmeyi amaçlıyorum.
Alıntı ile Cevapla
  #11  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Click the image to open in full size.
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 17.10.11
RoSe Nickli Üyenin Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yani, bilmeni isterim,
Allah başımızdan ek*** etmesin der gibi birini,
Seni kalbimden hiç ek*** etmedim
 
Üyelik Tarihi: 01.07.11
Konum: «Lαbiгєпт»
Yaş: 27
Mesajlar: 4.159
Teşekkürleri: 0
0 mesajına 0 kere teşekkür edildi.
Itibar Gücü: 0
RoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant futureRoSe has a brilliant future
Standart

Marie Claire Dergisi'nin Aralık 08 sayısında emreaydın'ın röportajı ve hiç görmediğiniz çocukluk fotoğrafları bulunmakta...

Buyrun fotoğraflar:


Click the image to open in full size.


Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.


Click the image to open in full size.


Click the image to open in full size.

Click the image to open in full size.
AFİLİ YALNIZ


Mtv Avrupa Müzik Ödülleri'nde Avrupa'nın En İyi Sanatçısı seçilen Emre Aydın'ın başarısının ardında müzikal vizyonuClick the image to open in full size. hepimizin ruhunun bir köşesine dokunmayı başaran şarkılarıClick the image to open in full size. gerçekte birer şiir olan şarkı sözleri ve sevmeyi bilen küçük kalbi var...

Isparta'da doğuyor Emre Aydın. Anne ve babası eczacı. Hastahanede çalışan annenin tayini çıkınca ilkokul dörtte Antalya'ya gidiyorlar. �Dışarıda oynayabilen son kuşağım ben� diyor. Sünnet olduktan bir gün sonra elinde şapka top oynamaya çalışan erkek çocuğu o. Müziğe yine aynı yıllar bağlamayla başlıyor. Bağlama hayatı uzun sürmese de müzik kanına giriyor bir kere. Antalya Anadolu Lisesi'nde hazırlık okurken metalci oluyor. Üzerlerinde dize kadar inen siyah metalci tişörtleriClick the image to open in full size. birkaç arkadaş birleşip bir stüdyo ve müzik aletleri kiralıyorlar. O sıralar kimse bir şey çalmayı bilmiyorClick the image to open in full size. bir heves öğreniyorlar. İlk olarak bas gitar aldırıyor babasına EmreClick the image to open in full size. ardından yalvar yakar klasik gitar. Yaş 12 ya da 13... Biraz ders alıyorClick the image to open in full size. bırakıyor. Orta üçte karar veriyor müzisyen olmaya. Kendi deyişiyle takıntı yapıyor ve beste yapmaya başlıyor. Aile karşı gelmiyor ama anne gizlice Emre'nin çalıştığı stüdyolara gidipClick the image to open in full size. kontrol ediyor. �Altın bileziğin olmalı� diyorlar. Hiç istemeyerek 9 Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü'nde okuyor. Ne zaman ki grubu 6. Cadde'yle Sing Your Song'a katılıyor ve birinci oluyorClick the image to open in full size. o zaman ailesi de büyük oğullarının hayatta başka bir şey yapmak istemediğini anlıyor. Grubu 6. Cadde'yle pek de başarılı olmayan bir albüm yapan Emre ardından yoluna yalnız devam ediyor.

2006'da Afili Yalnızlık albümüyle son yılların en büyük ve en sağlam çıkışını yapıyor. Yaptığı işin bir kimliği olduğuna inanıyor ve risk alıyor sürekli; yalnızlık temalı bir albüm yapıyor. İlk videosunda kendi oynamıyor. Uzun zaman sonra ilk kez tekerleme bozması nakaratı olmayan bir şarkı herkesin diline takılıyor. Arka arkaya birçok hit çıkarıyor. Acı çektiğini söylemekten çekinmediği günlerin meyvesi müziği ve aslında birer şiir olan şarkı sözleri onu başka bir yere koyuyor. Tam da aynı nedenle geçtimiz günlerde yapılan MTV Müzik Ödülleri'nde Avrupa'nın En İyi Sanatçısı seçiliyor. Yarışmada Leona Lewis'i bile geride bırakıyor; ki kendisi tüm dünya listelerinde bir numara olan popüler bir İngiliz şarkıcı. Avrupa'ya açılma fikrinin en sahicisini gerçekleştiriyor Emre Aydın. Şimdi sırada bir İngilizce albüm var. Pop fiigürü olmaya çalışmadan oryaya koyacağı alternatif bir albüm...

İlk aşkını hatırlıyor musun?

Benden bir yaş büyüktü. Çocuk aklımla onu düşünüyordum nasıl olacak bu işClick the image to open in full size. kız benden büyük diye. İlk olarak ortaokulda kendi sınıfımdan biriyle çıkmıştım. İki çift dışarı çıkmıştık. Sadece o kızdan hoşlanıyordum ve onun dışındaki hemen hemen bütün kızlardan nefret ediyordum. Hatırlıyorum sinemeya gittikClick the image to open in full size. hatta Bodyguard'a. Sonra da hamburgerciye...


Bodyguard metalci bünyeye ağır gelmiştir.

(Gülüyor) Benim zaten metalci çevremden gizlediğim şeyler olurdu. Kartel çıkış yaptı mesela. İyiydiler ama söyleyemiyorsun ki... Neyse ertesi gün benim arkadaşım kızdan ayrıldı. Kız da �Senin arkadaşın benim arkadaşımı nasıl terk eder� deyip benden ayrıldı.

İlk öpüşme ne zaman?

Lise birdeydi herhalde... İlk gerçekten çok üzüldüğümClick the image to open in full size. annemlerin haberi olduğu uzun süren ilişkim de lise birdeydi.

Çok erken değil mi?

Erkendi. Şimdi çok görüşmüyoruz ama arkadaşımdır; acayip severim.

Çok mu şiddetli yaşamıştın o ilk aşkını?

EvetClick the image to open in full size. direkt bavulumu toplayıp evden kaçmadım ama o noktalara geldi. Çıktım gittim. Eğer �Gel� demeselerdi gitmeyecektim eve. O durumlara geldik. İkimiz de ergenlik çağındayızClick the image to open in full size. aileler kızıyor filan. İlk odur...

Şarkılarını dinleyince aşk acısı çektiğini anlıyor insan. Tamamen hissettiklerini mi yansıttın?

Evet ama �Şarkının şurası daha güzel oluyor böyle çalınca� dediğiniz andaClick the image to open in full size. onu başkası için yapmaya başlıyorsunuz. Şarkı sözünün bir matemetiğiClick the image to open in full size. hece ölçüsü var çünkü. Bir kelimeye eş anlamlı başka kelime bulduğunuzda veya o cümleyi devirdiğinizde işin içine biraz kurgu da giriyor. Onlar benim içinde bulunduğum için işlediğim temalar. Albümün konsepti zaten yalnızlık ama her sanat dalında olduğu kadar onda da en gerçek şarkıClick the image to open in full size. kurguyla gerçeğin bir araya geçmesindendir.


İnsanın kendini bu kadar ortaya koyması cesaret gerektirmiyor mu?


Tabii. İşin amme hizmeti bölümü var ya... Bir yarışmaya gittik geldik. Şükürler olsun ki birinci olarak geldik. Herkesin gözü önünde oluyor her şey. Bir de herkes müziği çok iyi biliyor Türkiye'de ve de herkes şair. Eğer deriniz kalınlaşmıyorsaClick the image to open in full size. zamanla alışmıyorsanızClick the image to open in full size. etkileniyorsunuz. Ben bir sürü şarkıcı arkadaşımı biliyorum antidepresanlarla dayanıyorlar. Ben şimdiye kadar kullanma ihtiyacı hissetmedim ama bir sürü insan çok üzülüyorClick the image to open in full size. yaralanıyor. Toplum önünde olması hem zor hem de yıpratıcı.

Bu kadar aşk acısı antidepresansız nasıl dindi?

Şuna inanırım; her şeyinizi anlattığınız bir arkadaşınız en iyi psikiyatrdan iyidir. Çocukken annem beni birkaç kere götürmüştü ders çalışmıyor diye. Ben o konuda hep şanslıydım; her zaman yanımda güvendiğim birisi vardıClick the image to open in full size. şu anda da var. Kafanızı yaslayacağınız bir omuz en nihayetinde. Müziğin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Onları içinizden çıkarıp rahatlıyorsunuz.

Müzik de değil sadece... Yazdığın sözler şiir aynı zamanda.

Bu bir taraftan sıkıntılarınızı söküp insanlarla paylaşmanıza vesile oluyor bir taraftan da başka bir şey yapmış oluyorsunuz esasında. EvetClick the image to open in full size. kafanızın derinliklerinde sizi inciten hikaye varClick the image to open in full size. ama bambaşka bir şekilde insanlara ulaşabileceğiniz bir şey yapıyorsunuz. Müzik yapmak öyle bir şey.

Nasıl bir süreçten geçtin bu şarkıları yazarken?

İzmir'deki sıkıntılıClick the image to open in full size. yalnız dönemimde yazdım. Gerçi her temayı işlemek için yaşamış olmanıza gerek yok. Baktım en rahat işleyebileceğim tema yalnızlık teması; nefret ettiğim bir şey okuyorum. Kız arkadaşımla ayrılmışız. Arkadaşlarımla yaşıyorumClick the image to open in full size. ev sahibi evden çıkardıClick the image to open in full size. herkes dağıldı bir yerlereClick the image to open in full size. ben gittim okuldan alakasız bir yerde ve tuttum. Ne okula gidebiliyorum ne arkadaşlarımı görebiliyorum. Bir de okulun kötü gittiğini bizimkiler bilmiyor. Her şey problem. Öyle bir dönemde ben o şarkıları yazdım.

Yaşadıklarından beslenmiş olmalısın.

Dozajından fazla bir acı yaşamıyorsanızClick the image to open in full size. yaptığınız işi kolaylaştırıyor. Zannediyorum her müzisyen ister öyle bir şey yaşamak. Her ilişkiden sonra o duyarlılıkta olmuyorsunuz. Bazen yaş ilerledikçe eskisi kadar duyarlı olmuyor muyuz acaba diye de düşünüyorum. Yoruluyorsunuz bir süre sonra. Belirli şeyler var ki onlar da size hayat boyu yetiyor. Gözünüzün öünden gitmeyen beş sahne her oturduğunuzda zorlarsanız size bir şeyler yazdırır.

Bir daha o kadar acı çekmek mümkün mü?

Mümkündür herhalde. Onu hiçbir zaman bilemezsiniz.

Hiç mi dilin yanmadı?

Tabii ki yandı dilim. Uzak durdum. Uzak durmadığınızı düşündüğünüz zamanlarda bile üç defa düşünüyorsanızClick the image to open in full size. 13 dafa düşünüyorsunuz bir süreden sonra. En nihayetinde olumlu veya olumsuz o kadar etki bırakması çok özel olduğu anl***** geliyor. Her insan gücü olmadığını düşünse ve ondan korksa bile öyle bir şey yaşamak istemeli bence. İster demiyorum ama istemeli. Çok özel duygular az yaşanıyor.


Şu anda nasıl bir dönemdesiniz?

Daha da yalnız bir dönemdeyim çünkü devamlı çalışıyorum. Eklemlerim ağrıyor yorgunluktan. Kafam da çok yorgun. İsviçre'de bir arkadaşım �Nasıl kız arkadaş sahibi olabiliyorsunClick the image to open in full size. nasıl koruyorsun ilişkini?� dedi. �Olamıyorum� dedim. Bu kadar basit. Oraya konsere gitmiştik ve çok yadırgadı. Yabancıydı ve ona anlatamadım durumu ama yok yaniClick the image to open in full size. deneseniz de zorlasanız da olmaz.

Hayatta bir şeyler gitti mi elinden?

EvetClick the image to open in full size. gitti. Kendimi bir kutuya kapatmak falan istiyorum bazen. Bir sürü şey gitti.

İnsanlar sana nasıl yaklaşıyor?

İnsanlar televizyonda gördükleri şeyi bir halt sanıyor. Bu durum daha çok zihinsel yorgunluk getiriyor. Ne yaparsanız yapın bir taraf sizi acayip kolluyorClick the image to open in full size. bir taraf da elinde olsa yerin yedi kat dibine gömecek şekilde nefret ediyor. Hoşgörü ve sabırla bakabilmeniz lazım yoksa çok yıpranıyorsunuz.

Bu hal bir sonraki albümü etkileyecek olmalı.

Afili Yalnızlık çıktıClick the image to open in full size. iyi gideceği anlaşıldıClick the image to open in full size. ama ne kadar gideceği belli değildi. O zaman bir sonraki albümü düşünmeye başlamıştım. Tam kayıttan dönüyordumClick the image to open in full size. yolda kimse yoktuClick the image to open in full size. bütün ağaçlar yapraklarını dökmüşClick the image to open in full size. orada efkar fikri uyandı. Neticede bildiğim bir şey. Bir de bu kadar yorulunca... Hem İstanbul'un katkısıyla hem de yorgunluğun etkisiyle şu anda yapmakta olduğumuz albüm şekillendi.

Efkar içinde birçok anlam barındırıyor değil mi?

Çok araştırdım. En ortak kanı şu; Farsça'dan geliyor ve düşünceler demekClick the image to open in full size. fikirler... Tam tarif edemeyeceğimizClick the image to open in full size. içinde esasında bir kıpırtı olanClick the image to open in full size. bazen de tam tersi elinizi kaldıramayacağınız kadar durgun ama keyif de veren bir şey. Güzel bir hüzün ama hüzünden de farklı bir şey.


Önce yalnızlıkClick the image to open in full size. sonra efkar... Mutluluk sana göre bir şey değil mi acaba?

(Gülerek) Mutlu bir albüm bence çok gereksiz.


Mutluluktan şiir çıkmaz mı?

Çıktığı görülmüş ama ben pek başarlı bulmuyorum. Garip akımında vardırClick the image to open in full size. ama o da çocuksu mutluluktur. 'Ne kadar mutluyumClick the image to open in full size. süperim' gibi bir durum yok. Yazdırmaz ki size mutluluk. Mutluyken yazmakla zaman kaybetmemek lazım. Değerli bir şey o.


Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tıklayın, konuyu kendi sosyal ağlarınızda paylaşın.

Etiketler
aydin, club, emre, fan
ad_showthread_beforeqr Reklam Alanı


Konuyu Toplam 1 Kişi Okuyor. (0 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan forumyeri.net adlı sitemiz T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Herhangi bir hukuki süreçte ip adresleri devamlı olarak kayıt edildiğinden, sadece ilgili mercilerce istendiğinde paylaşılacağının bilinmesi gerekir.Sitemize üye olan herkes yaptığı paylaşımlardan, yazışmalarla ilgili olarak kendine ait sorumluluğunun olduğunu kabul etmiş sayılır.


Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 17:55.


Telif Hakkı ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
vBulletin® v3.8.7 Tarafından Desteklenmektedir.
Webmaster Ve Sosyal Paylaşım Sitesi
web portal turk Sepetfoni.com Başlıklı uygun Toplu SMS Koltuk Yikama